Ceny elektřiny

Reklama

Energetika je průmyslové odvětví, které se zabývá výrobou a distribucí všech forem energie. Především se však jedná o výrobu a distribuci elektrické energie. Každý stát má svoji vlastní energetickou koncepci. Současným trendem je zavádění tzv. energetického mixu, kdy jsou využívány různé zdroje energie: fosilní, jaderné a obnovitelné.

Česká republika patří k těm státům Evropské unie, kde jsou pro výrobu energie využívána z velké míry fosilní paliva. Zhruba 60 % elektřiny je v ČR vyráběno z uhlí. Celosvětovým trendem je snižování fosilních zdrojů energie a skleníkových plynů. Česká republika podporuje rozvoj obnovitelných zdrojů energie výhodnými výkupními cenami a formou zelených bonusů.

V České republice jsou důležitými aktéry v oblasti energetiky příslušná ministerstva (MPO, MŽP), energetické společnosti a Energetický regulační úřad, který každoročně ovlivňuje cenu elektřiny. Ta je složena z regulované části (náklady na dopravu, skladování a distribuci), kterou stanovuje ERÚ, a neregulované části (velkoobchodní cena elektřiny).

Zdroj: https://www.google.com/search?hl=cs&source=hp&q=Cena+elekt%C5%99iny+1+kwh+2010&btnG=Vyhledat+Googlem&lr=&aq=f&oq=

Poslední přidané ceníky

Nové firemní ceníky

31.01.2010 11:29

 Využijte nové přehledné nabídky orientačních ceny zboží od řady významných firem v sekci Ceníky podle firem. Mimo jiné naleznete aktuální ceníky firem:

Ceníky koberců a komínu

15.01.2010 11:25

Na základě vašich požadavků přidáváme ukázkové ceníky koberců Trend a ceník zátěžových koberců.

Je pro vás také připraven cen komínů a komínových systémů značky Schiedel.